کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری برگزار شد

افتتاحیه کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری با حضور مقامات دولتی از جمله اکبر ترکان(مشاور ارشد رییس جمهور)، فرج الله رجبی (رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور) و حسن قربانخانی (رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران)، مهندس مصطفی هاشمی طبا (وزیر سابق صنایع) امروز (3 مرداد) در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دبیر کنفرانس اظهار کرد: در این کنفرانس تصمیم داریم با مشارکت صاحبنظران چشم انداز گسترده ای از زمینه های شکوفایی اقتصاد ملی، خلاقیت و نوآوری، آینده پژوهی و تحقیقاتی در ارتقای سطح دانش ملی را رائه دهیم. مهندس رامین کرمی افزود:با توجه به نام گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری سازمان نظام مهندسی و با توجه به صیانت از سرمایه های ملی، افزایش سطح ایمنی و آرامش شهر، اقداماتی را در حوزه ساختمان به کار بسته است تا با افزایش سطح ایمنی گامی ناچیز در صنعت ساختمان بر دارد.

وی تاکید کرد: صنعت ساختمان و ساخت و ساز شهری از جمله مهندسی مکانیک به صنعتی استراتژیک تبدیل شده است عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: ۵ پنل تخصصی و ۱۲ کارگاه آموزشی در این کنفرانس پیش بینی شده است. همچنین بالغ بر 180 مقاله علمی ارسال شده که 30مقاله در این همایش ارائه شده است.

مهندس قربانخانی در افتتاحیه کنفرانس نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری: تاسیسات برقی و مکانیکی حکم قلب ساختمان را دارد قربانخانی با بیان اینکه 40درصد

منابع انرژی در بخش ساختمان مسکونی و تجاری مصرف می شود افزود: این در حالی است مقررات ملی ساختمان با هدف ایمنی، بهداشت، صرفه جویی و مصرف بهینه، زیست بهتر و... تدوین شده است.

با این وجود این اهداف تامین نشده است. در عمده ساخت و ساز ساختمان ها به مصرف انرژی توجهی نشده است. وی تصریح کرد: قانون گذار باید قانون جامعی برای صرفه جویی در مصرف انرژی در نظر بگیرد زیرا بافت های فرسوده در کشور نیز عاملی برای هدر رفت انرژی و منابع به شمار می آیند. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تاکید کرد: یکی از اهداف مهم نظام مهندسی تهران در سال جاری ترویج مقررات ملی ساختمان است تا بتوانیم مردم را با حقوق خود در این حوزه آشنا کنیم. قربانخانی تصریح کرد: هر یک از سازندگان قانون خاصی را بدون در نظر گرفتن حقوق مصرف کننده به کار می گیرند که باید از ترویج این امر جلوگیری به عمل آید.

ترکان در افتتاحیه کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری: طبق قانون، نظام مهندسی و کنترل ساختمان از یکدیگر قابل تفکیک نیستند مشاور رییس جمهور گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان در طول ۲۲ سال فعالیت موفقیت های چشمگیری را به ویژه در زمینه اجرای مقررات ملی ساختمان دست آورده است.

مقررات ملی ساختمان و ٢٢ مبحث مقررات ملی ساختمان مجموعه ارزشمندی هستند که هر ساله با بازنگری های دقیق از تجربیات جدید از این بخش استفاده می کنند. دکتر اکبر ترکان افتتاحیه کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری افزود: شالوده عمده ساختمان هایی که بعد از تاسیس سازمان نظام مهندسی ساختمان ساخته می شوند براساس قواعد و مقررات و قوانین موجود است.

شرکت صنعتی شوفاژکار در این کنفرانس به عنوان اسپانسر اصلی حضور داشت. همچنین با برگزاری یک کارگاه آموزشی با عنوان "انتخاب مهندسی مناسب ترین سیستم های گرمایشی برای انواع ساختمان ها" در کنار این کنفرانس و استقبال بینظیر شرکت کنندگان و مهندسین مکانیک از این کارگاه آموزشی، حضور پررنگی در این کنفرانس داشت. در مراسم اختتامیه نیز شرکت صنعتی شوفاژکار، با سخنرانی جامع و کامل آقای مهندس علایی مدیرعامل محترم شرکت و با دریافت لوح تقدیر و تندیس مراسم، حمایت خود را از این کنفرانس اعلام کرد.

شرکت صنعتی شوفاژکار

در دهه 40 که خلاء وجود یک شرکت تأسیساتی در کل بازار مصرف ایران به خوبی احساس می شد سهامداران شرکت با درک این نیاز و با رویکرد تولید داخلی و بومی سازی دانش تأسیسات اقدام به تأسیس شرکت صنعتی شوفاژکار نمودند. بدیهی است پیدایش این شرکت نیاز به زیر ساخت هایی داشت که با توجه به زمان پیدایش شرکت و عدم وجود زیر ساخت های لازم عملا فراهم سازی این زیرساخت ها برای کل کشور نیز به همت همین گروه صورت پذیرفت

تماس با ما
  • آدرس تهران _ خيابان آيت ا... طالقاني - بعد از خیابان مفتح - نبش خيابان ملک الشعراء بهار پلاک 180 – طبقه اول
  • تلفن 88305991,88309327
  • فکس 88309326
  • رایانامه info@chauffagekar.com
نظرات خود را با ما در میان بگذارید